Przejdź do treści

Podróże ku wolności

Inauguracja podcastu „Podróże ku wolności”

    Dziś są moje Imieniny i w tym szczególnym dla mnie dniu postanowiłem oficjalnie zainaugurować swój PODCAST pt. „Podróże ku wolności”.

    Mój blog powstał ponad rok temu. Przez ten czas napisałem kilkadziesiąt wpisów. Teraz będziesz także miał okazję posłuchać mnie, lepiej poznać moją osobę, mój światopogląd i spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość, a także zaprzyjaźnić się z moim głosem.

    Będziesz mógł bowiem już nie tylko czytać moje wpisy na blogu, lecz także słuchać mojego podcastu.

    Co znajdziesz w moim podcaście?

    W podcaście pt. „Podróże ku wolności” znajdziesz nowe praktyczne wskazówki, jak żyje się w różnych miejscach na świecie, prowadzi tam działalność gospodarczą, szanuje się tam wolność oraz czy panujące tam prawo jest korzystne dla jego mieszkańców i czy warto tam w ogóle zamieszkać.

    Ponadto, w moim podcaście również będziesz mógł dowiedzieć się przydatnych i ciekawych informacji na temat wolności, gospodarki, obrony gotówki, finansów osobistych i prawa, które pomogą Ci przejść „suchą nogą” przez dzisiejsze burzliwe czasy.

    Dlaczego uważam, że podcast to świetny sposób komunikacji?

    Osobiście regularnie słucham co najmniej kilka podcastów i uważam je za znakomity sposób komunikacji ze słuchaczami.

    Przede wszystkim, w XXI wieku nie każdy ma czas na to, aby czytać wpisy na blogu. Niestety muszę też z przykrością stwierdzić, że w ogóle coraz mniej osób czyta cokolwiek. Myślę, że jest to ogólnopolska tendencja, gdyż poziom czytelnictwa w naszym kraju generalnie spada. Według badań Biblioteki Narodowej w 2021 roku jedynie 38 % Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę. Dlatego też ogólnie spada poziom osób czytających blogi, choć muszę przyznać, że akurat mój blog w każdym miesiącu czyta regularnie coraz więcej osób.

    Wynika to nie tylko z tego, że w nasze życie wdarła się kultura obrazkowa, lecz także dlatego, iż ludzie (a szczególnie młode pokolenie) wolą np. oglądać filmiki na Youtube czy TikTok-u niż czytać.

    Tymczasem podcasty są czymś szczególnym z tego względu, że pozwalają one w pewien sposób zaoszczędzić czas, gdyż można je słuchać wykonując inne czynności – zwykle nie wymagające wielkiej uwagi, często prozaiczne, lecz konieczne w naszym życiu.

    Dlatego też będziecie mogli mnie słuchać np. w trakcie jazdy samochodem, podróży autobusem albo tramwajem do pracy, uczelni lub domu, uprawiania sportu (np. biegania), czy też wykonywania innych czynności dnia codziennego (np. gotowania obiadu). Innymi słowy, można robić dwie rzeczy naraz, tj. słuchać podcastu i jednocześnie wykonywać tę drugą czynność. Natomiast trudniej byłoby np. czytać wpis na blogu i jednocześnie prowadzić auto.

    Ponadto, podcast tworzy szczególną więź pomiędzy podcasterem a słuchaczem, która nie występuje (przynajmniej w takim stopniu) pomiędzy blogerem a czytelnikiem jego bloga. Ja sam słucham kilku podcastów i bez problemu potrafię poznać głos każdego z autorów tych podcastów. Słuchając ich prawie codziennie podcasterzy ci stają się dla mnie osobami szczególnie bliskimi, niczym najlepsi przyjaciele czy też członkowie rodziny. Dlatego też podcast wydaje się być medium szczególnie osobistym.

    Jakie założenia przyjąłem tworząc ten podcast?

    Tworząc podcast „Podróże ku wolności” przyjąłem kilka podstawowych założeń.

    Przede wszystkim, podcast ten zawsze będziesz mógł słuchać za darmo (nigdy nie zamierzam pobierać za niego jakichkolwiek pieniędzy).

    Po drugie, ma on rozszerzać formułę bloga „Podróże ku wolności”. Zakładam więc, że będzie on ukazywał się obok bloga, przy czym – ze względu na to, że przygotowanie odcinka podcastu jest wielokrotnie bardziej pracochłonne niż przygotowanie bloga – dlatego też prawdopodobnie nie każdy wpis na blogu będzie miał swój odpowiednik w formie podcastu.

    Natomiast jeśli ukaże się jakiś odcinek podcastu to jednocześnie będziesz mógł przeczytać jego treść na moim blogu.

    I po trzecie, tematyka bloga i podcastu będzie tożsama. Znajdziesz więc w nim zarówno tematykę podróżniczą, jak też bardziej wolnościową.

    Kiedy będą ukazywać się nowe odcinki podcastu?

    Odcinki „Podróży ku wolności” będą zazwyczaj trwały nie więcej pół godziny i będą ukazywać się w co drugą niedzielę po południu, czyli raz na dwa tygodnie. Bardzo zależy mi na regularności.

    Jaka będzie forma podcastu?

    Najczęściej będę nagrywał odcinki solo, ale od czasu do czasu będę też przeprowadzał wywiady z innymi ludźmi, np. z osobami mieszkającymi w różnych miejscach na świecie.

    Gdzie możesz znaleźć odcinki podcastu „Podróży ku wolności”?

    Zapamiętaj i powiedz swoim znajomym, że tego podcastu można słuchać za darmo:

    1. bezpośrednio na mojej stronie internetowej: podrozekuwolnosci.pl w zakładce: „Podcast” – tutaj,

    2. poprzez aplikację podcastową:

    a) Apple Podcasts,

    b) Spotify,

    c) Podcast Addict

    d) Spreaker

    e) iHeartRadio

    f) Deezer

    g) Podchaser,

    h) Google Podcasts,

    i w różnych innych aplikacjach, które pozwalają na odtwarzanie podcastów.

    3. na Youtube – tutaj.

    Kim jestem i jakie mam kompetencje do nagrywania tego podcastu?

    Skoro ten podcast podróżniczy zwraca uwagę na odwiedzane miejsca z punktu widzenia wolności, prawa oraz gospodarki to nasuwa pewnie Ci się pewnie pytanie, jakie kompetencje mam ku temu, aby go nagrywać. Otóż podróżuję od ponad 30 lat i jest to moja największa pasja życiowa. Do tej pory odwiedziłem ponad 40 państw na różnych kontynentach. Pisałem także artykuły podróżnicze, a także jestem autorem bloga pt. „Podróże ku wolności”. Ponadto, ukończyłem studia prawnicze z wynikiem bardzo dobrym, potem aplikację adwokacką, a zaraz po aplikacji (kilkanaście lat temu) zacząłem wykonywać niełatwy zawód adwokata. Jednocześnie jako przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą zmagałem się na co dzień z realiami rynkowymi w Polsce. Pomogłem także jako prawnik wielu innym firmom, sporządzając im umowy, obsługując ich, a także reprezentując ich w procesach sądowych. Ponadto, od lat wielu interesuję się także zagadnieniami ekonomii i gospodarki.

    Liczę na Twój komentarz!

    Na zakończenie dodam, że pod względem technicznym podcast jest dla mnie nowym i zapewne trudnym medium, dlatego też – jeśli znajdziesz jakieś pola do poprawy w tym zakresie – to proszę Cię o życzliwą informację na ten temat… 🙂

    Już teraz zapraszam Cię do słuchania, komentowania, a także – jeśli spodoba Ci się mój podcast – do jego polubienia…

    Rafael del Viaje

    Jeżeli podoba Ci się idea niniejszego bloga i podcastu to proszę o jego udostępnienie, polubienie lub skomentowanie – dzięki temu ma on szanse dotarcia do szerszego kręgu odbiorów, a być może wśród nich są osoby, które bardzo potrzebują zawartych w nim informacji. Polecam także zapisanie się na mojego Newslettera – wtedy nie umknie Ci żaden odcinek tego bloga, a także polubienie mnie na Facebook-u i Instagramie.

    Copyright © 2022 Rafael del Viaje

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *