Przejdź do treści

Podróże ku wolności

Jak uczyć dzieci o pieniądzach i wolności? Rozmowa z Grzegorzem Tutasem-Czupryńskim – autorem książki pt. „Mrówka Gotówka”

  Na wstępie chcę Wam serdecznie życzyć, aby Nowy Rok 2024 był dla was o wiele lepszy od poprzedniego – pełen radości, zdrowia, szczęścia, miłości, wspaniałych podróży i sukcesów. 🙂

  Dziś natomiast zapraszam Was do wysłuchania mojej rozmowy przeprowadzonej z Grzegorzem Tutasem-Czupryńskim – autorem książki pt. Mrówka Gotówka.

  Kim jest dzisiejszy gość mojego programu?

  Grzegorz Tutas-Czupryński jest autorem książek dla dzieci, tj. „PracoWitek” i „Mrówka Gotówka”. Co istotne, jego najnowsza książka pt. „Mrówka Gotówka” jest pierwszą w Polsce pozycją dla dzieci, która ma uświadamiać naszemu młodemu pokoleniu, dlaczego musimy walczyć o zachowanie gotówki. Jest ona efektem – jak sam wspomina – jego „libertariańsko-minarchistycznej” części duszy.

  Grzegorz to bardzo ciekawa osobowość. Jako wychowanek górniczego miasta Jastrzębie-Zdrój, pierwszy kapitał uzyskał pracując w kopalni KWK Pniówek. Jednocześnie prowadził firmę sprzedając odzieżą używaną. Pierwsze oszczędności zainwestował w nieruchomości pod wynajem. Następnie ruszył na podbój polskiej Giełdy Papierów Wartościowych, gdzie spekulował i inwestował w spółki gamingowe. Wraz ze zdobytym doświadczeniem poszerzył inwestycje m.in. o rynki zagraniczne.

  Czego uczy książka pt. „Mrówka Gotówka”?

  Książka „Mrówka Gotówka” uczy tego:

  – Skąd wynika wartość prawdziwego pieniądza?

  – Jaką rolę w naszym życiu spełnia gotówka?

  – Jakie skutki niesie ze sobą dodruk pustego pieniądza?

  – że w parze z wolnością idzie odpowiedzialność.

  Link do książki pt. „Mrówka Gotówka” znajdziesz tutaj.

  A zatem – zapraszam Cię do rozmowy… 🙂

  Jeżeli podoba Ci się idea tego bloga i podcastu to proszę Cię o jego udostępnienie, polubienie lub skomentowanie – dzięki temu ma on szanse dotarcia do szerszego kręgu odbiorów, a być może wśród nich są osoby, które bardzo potrzebują zawartych w nim informacji. Polecam także zapisanie się na mojego Newslettera – wtedy nie umknie Ci żaden odcinek tego bloga, a także polubienie mnie na Facebook-u i Instagramie.

  Copyright © 2024 Rafael del Viaje

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *